CROMIA
Kabelka s talianskym srdcom

Tento pojem talianskych kožených výrobkov pochádza z krásneho príbehu a možno z ešte krajšieho mestečka Tolentino.  Nachádza sa vo vnútrozemí regiónu Marche a preslávilo sa ako kúpeľné mesto.  Na pahorku s výhľadom na okolitú krajinu pri množstve historických pamiatok tu cítiť stredovekú atmosféru. Iste by sa o tom dalo veľa napísať, ale mňa tu zaujalo niečo úplne iné. Táto oblasť v tejto prekrásnej prírode, asi 40min jazdy autom od prímorského letoviska Civitanova Marche, má bohatú tradíciu i v kožiarskej výrobe. 

V roku 1963 ambiciózny Germanno Sciamanna tu zakladá malú spoločnosť LA.I.PE., ktorá čerpajúc z tradícií a skúseností v kožiarstve čoskoro dosahuje úspech.  Jeho výrobné postupy a celkové kvalitatívne výsledky sú na takej úrovni, že nadviaže spoluprácu a vyrába pre niektoré najdôležitejšie talianske módne značky. S niektorými spolupracuje dodnes. Za mnohé spomeniem aspoň Versace, Gucci , Vivienne Westwood, Marc Jacobs, Gai Mattiolo, Cesare Paciotti alebo Baldinini. A v posledných sezónach aj Ermanno Scervino. Inak tento sympatický pánko, dnes už v rokoch, je aj vášnivým poľovníkom. Dodnes ho tam občas stretávam a vnímam ho ako veľkého bossa, ktorý ešte vždy chce vedieť o všetkom, čo sa vo firme deje.

No koncom 90-tých rokov vstupujú do firmy jeho synovia Sergio a Gino. Starší, Gino, má na starosti organizáciu výroby a Sergio sa stáva obchodným riaditeľom. A je to tu .... v roku 2003 spoločnosť zakladá vlastnú značku CROMIA.  Čo to vlastne znamená ? Niečo ako farebnosť, pestrosť, odtieň či paleta farieb.   A ona taká pestrá skutočne je ! 

Odoo • Obrázok a text

Expozícia CROMIA 

VÝSTAVISKO MIPEL MILÁNO

Aj keď radšej riešim objednávku na novú sezónu v kľude v showroome v sídle firmy , tento "stánok" na výstave nikdy nevynechám. Krásne navrhnutý s dokonalým prevedením. A v srdci celého  úplne nová kolekcia. Tento skvelý zážitok umocní ešte aj výborné espresso a priateľský prístup obchodného riaditeľa Sergia a jeho skvelého tímu, ktorý si zaslúži pochvalu a uznanie. 

Ľudskosť a ústretovosť. Chválim...

CROMIA je značka MADE IN ITALY. Pri pohľade na ňu zistíte, že je krásna , praktická a funkčná, navyše veľmi módna. Moja prvá skúsenosť s ňou začala v roku 2007, keď mi na výstave v Miláne doslova že učarovala. Kombinácia kvalitných materiálov a atraktívnych vzorov, s pekným príslušenstvom. Pri každej novej kolekcii som musel uznať, že značka sa stále vyvíja, neskutočne napreduje s rozširujúcou sa kolekciou. U niektorých línií sú aj doplnky, ako peňaženky a opasky. Spolupráca s rôznymi štylistami prinášala vždy čerstvú porciu dynamiky a nápadov. Bolo vzrušujúce občas nazrieť do pracovného neporiadku  štylistov s rozloženými návrhmi, vzorkami či kusmi materiálov a rôznych doplnkov. Integrovanú kanceláriu modelovania a štylizovania riadi kreatívny tím vrámci spoločnosti.
Presvedčivá v detailoch

PERFEKTNÁ. MÓDNA. IKONICKÁ. 

Krásny  showroom v sídle firmy s dokonale vyladenými líniami, v jedinečnom štýle, moderné a nikdy nie nudné. Jednotlivé línie sú navrhnuté vo viacerých farebných prevedeniach a pozostávajú z minimálne  troch až šiestich modelov. Dominantou sú pevné tvary s krásnymi doplnkami, no vždy ostávajú v ponuke aj mäkké , ležérneho typu bez nejakých výraznejších ozdôb.

Aj takýto kúsok  by mohla byť správna voľba, línia Unica


 

Odoo • Text a obrázok

Spoločnosť rozšírila ponuku značky v roku 2011 o líniu CROMIA FEMME.  Je odlišná už aj použitými materiálmi , kde sa kombinujú  diely z ekokože s nápaditými a miestami i veselými farebnými motívmi a ikonkami zo sveta žien. Skúter, kabelka, rúž, topánočka, srdiečka, kus šperku a iné. Pôsobila mladistvo, zakaždým doplnená nejakým uleteným príveskom či uviazanou  šatkou, jednu sezónu dokonca mieškom s ukrytým malým parfémom. Cenová hladina vzhľadom na použité materiály je nižšia, no táto línia ostala v ponuke iba zopár rokov.

 


Odoo - vzorka 1 pre tri stĺpce

CromiaFemme

Hravá línia pri použití lacnejších materiálov z ekokože, ale tematicky a štýlovo skvele navrhnutá. Samozrejmosťou boli rôzne prívesky. Je to ukážka ďalších možností realizácie dobrých nápadov. 

Odoo - vzorka 2 pre tri stĺpce

Basic line

Úplným základom  každej sezóny je línia Perla, ktorá je nadčasová, s čistými líniami z hladkých materiálov, bez výrazných doplnkov, no esteticky a technicky výborne zvládnutá. Jedna z mála línií s doplnkami farby nikel.

Odoo - vzorka 3 pre tri stĺpce

Bestseller

Línia Mina je stálou súčasťou kolekcie. Luxusná a dokonalá, s decentnými doplnkami. Navyše veľmi funkčná a praktická. Tieto úžitkové vlastnosti umocňuje look použitého materiálu v kombinácii so zlatými doplnkami.

Značka neustále rastie a často ju vidieť aj na  stránkach talianskych módnych časopisov. Postupne otvára aj svoje butiky v mestách ako sú Miláno, Palermo, Bari, Benátky či Rím. Je prítomná aj v Európe vďaka svojim obchodným partnerom, na Slovensku prostredníctvom našich butikov. Prvým veľkým zahraničným trhom sa stáva Rusko. Neskôr arabské krajiny a v poslednej dobe samozrejme Čína. Svoje vlastné butiky otvorí v Dubaji a Kaliningrade a v roku 2018 aj prvý vlajkový obchod v Číne. V butikoch CROMIA sa okrem kabeliek a drobného koženého tovaru ponúka aj kolekcia obuvi od externého výrobného partnera.


Odoo - vzorka 1 pre tri stĺpce

Interiér

Vnútorné príslušenstvo, druh sfarbenia a usporiadanie je u tejto značky na vysokej úrovni. Podšívka je z pevného bavlneného materiálu v originálnom nočnom modrom odtieni. Reliéfne logo je na vnútornej časti zadnej strany. 

Odoo - vzorka 2 pre tri stĺpce

Precíznosť

Moderná technológia a výrobné postupy napomáhajú zamerať sa na každý detail. Tu nenájdeme letiace nite či stehy, ktoré tam ostali náhodou. Všetky švy sú riadne ukončené. Precíznosť je na prvom mieste.

Odoo - vzorka 3 pre tri stĺpce

Doplnky

Všetky kovové doplnky  majú vysokú kvalitu povrchovej úpravy. Aj po dlhšom používaní si zachovávajú svoj pôvodný vzhľad. Zapínania a pohyblivé časti sa ľahko ovládajú a doliehajú s veľkou presnosťou. Funkčnosť je bezchybná.

CROMIA je talianka telom i dušou. Je určená pre aktívne, dynamické a sebavedomé ženy. Materiály sú príjemné na dotyk a zaručujú dobrý pocit pri nosení. Normy kvality sú vysoké a znalosť výroby s dôrazom na detail a inováciu v kožiarskom priemysle tu jasne odvádzajú svoju prácu. Vďaka reťazovej výrobe získava absolútnu konkurencieschopnú cenovú hladinu. Je oceňovaná na domácich i zahraničných trhoch.

Odoo • Obrázok s popisom
 línia Ginger

Dnes, po takmer 17 rokoch svojej existencie je CROMIA známa po celom svete. Je uznávaná pre svoju kvalitu, premyslené materiálové a farebné kombinácie a inovácie. Som rád, že už  trinásty rok prostredníctvom  našich butikov a teraz už aj na stránkach  emotivo , môžem prezentovať krásne kúsky z kolekcie tejto značky, ktorá sa stala v našej ponuke významným reprezentantom strednej triedy a postupom času si získala aj u nás svojich fanúšikov.

Ženy si ju jednoducho zamilujú a ostávajú jej verné. 

FK